مقالات

آیا میسلار واتر همان تونر است ؟

آیا میسلار واتر همان تونر است

امروزه محصولات مراقبت از پوست مدل های بسیار مختلفی دارند و هر کدام از آن ها به نوعی از پوست شما محافظت می کنند. یکی از وسایل بهداشتی و مراقبت از پوست، میسلار واتر و تونر ها هستند که می توانند به زیبایی پوست شما کمک و از آن محافظت کنند. البته این دو محصول در اکثر اوقات با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند و به همین خاطر بسیاری از افراد از خود می پرسند که آیا میسلار واتر همان تونر است یا خیر. ما در این مقاله به طور کامل در مورد این موضوع توضیح داده ایم.

تونر چیست؟

آیا میسلار واتر همان تونر است

تونر مایعی است که پوست شما را برای مرطوب سازی آماده می کند. معمولا پس از پاکسازی پوست از تونر ها استفاده می شود. تونر ها به حفظ تعادل PH پوست کمک می کنند و پس از پاکسازی پوست هرگونه چربی اضافی را از بین می برند؛ که این موضوع می تواند به جلوگیری از ایجاد جوش و آکنه روی صورت کمک کند. تونر ها بافتی شبیه به آب دارند. اما برخی از مدل های آن بافت بسیار غنی تری دارند. این مدل ها معمولا موادی را برای محافظت بیشتر از پوست در خود دارند.

در گذشته در تونر ها از الکل استفاده می شد. اما امروزه اکثر تونر های بازار بدون الکل هستند و دیگر پوست شما را بعد از استفاده خشک نمی کنند. در مورد این که آیا میسلار واتر همان تونر است یا خیر باید بدانید که برخی از تونر ها باعث افزایش هیدراتاسیون می شوند. هیدراتاسیون می تواند پوست شما را سفت و سم زدایی کند. همچنین این ماده به حذف سلول های مرده و پاکسازی منافذ نیز کمک می کند.

میسلار واتر چیست؟

آیا میسلار واتر همان تونر است

میسلار واتر از میسل ها تشکیل شده است. خود این میسل ها از مولکول های روغنی ریزی تشکیل شده اند که در آب وجود دارند و به عنوان سورفکتانت عمل می کنند و پوست شما را تمیز می کنند. برای این که بدانید آیا میسلار واتر همان تونر است یا خیر باید گفت که میسلار واتر نیاز به پاکسازی ندارد؛ زیرا کثیفی ها را از روی پوست شما تمیز می کند؛ بدون این که باعث ایجاد حساسیت شود و رطوبت ضروری پوست را از بین ببرد.میسلار واتر برای پاک کردن آرایش نیز استفاده می شود. اما خوب است بدانید که میسلار واتر به خوبی نمی تواند کرم پودر ها و ریمل را پاک کند؛ زیرا این ماده ها برای آرایش سنگین به کار گرفته می شوند و میسلار واتر توان پاک کردن آن را ندارد. خوب است بگوییم که میسلار واتر بیشتر برای پاک کردن آرایش های سبک مناسب است.

  تفاوت بین میسلار واتر و تونر

میسلار واتر و تونر هر دو با استفاده از پد پنبه ای برای صورت استفاده می شوند و نیازی به آب ندارند. اما باید بدانید که این دو تفاوت های زیادی دارند و اهداف جداگانه ای را دنبال می کنند.میسلار واتر برای پاکسازی پوست و مراقبت از آن استفاده می شود. اما تونر ها پس از پاکسازی پوست استفاده می شوند و بیشتر به عنوان یک لایه محافظتی برای پوست عمل می کنند.برای این که بدانید آیا میسلار واتر همان تونر است یا خیر، باید به تفاوت های آن ها بیشتر پی ببرید. میسلار واتر ها همه کاره هستند. زیرا هم می توانند آرایش ها را پاک کنند و هم پوست را تمیز کنند. به طور کلی هدف اصلی میسلار واتر، پاکسازی پوست و مرطوب کردن آن است.اما تونر ها فرق دارند. تونر ها بعد از این که پوست به طور کامل پاکسازی شد استفاده می شوند. همچنین دقت داشته باشید که تونر ها برای تمیز کردن کامل صورت مناسب نیستند؛ زیرا تونر ها می توانند پوست را خشک کنند. احتمالا تا اینجا جواب این سوال که آیا میسلار واتر همان تونر است یا خیر را دریافت کرده باشید. این دو در واقع هیچ شباهتی به یکدیگر ندارند. تونر ها هرگز نمی توانند نقش پاک کننده را داشته باشند و بیشتر به عنوان یک مکمل در کنار پاک کننده ها محسوب می شوند.

میسلار واتر یا تونر ؟ کدام یک بهتر است؟

میسلار واتر یا تونر ؟ کدام یک بهتر است ؟

همان طور که می دانید این دو ماده اهداف مشابهی دارند. اما با یکدیگر متفاوت نیز هستند. میسلار واتر می تواند برای استفاده روزانه بسیار خوب باشد؛ زیرا با آن ها می توانید آرایش خود را پاک کنید و از پوست خود مراقبت کنید. اما همیشه بهترین گزینه نیستند.در ابتدا برای این که بدانید آیا میسلار واتر همان تونر است یا خیر، تفاوت های این دو را نام بردیم. حال برای این که بدانید کدام بهتر است؛ خوب است بگوییم که تونر ها نیز می توانند مانند میسلار واتر ها مفید باشند. زیرا میزان تحریک شدن پوست را کاهش می دهند؛ سلول های مرده را از بین می برند؛ PH پوست را متعادل نگه می دارند و پوست شما را شاداب می کنند.این که کدام یک از این دو می تواند برای شما بهتر باشد؛ بستگی به خود شما و پوست شما دارد. سعی کنید یکی را انتخاب کنید که پوست شما بیشترین سازگاری را با آن داشته باشد.

چگونه از میسلار واتر استفاده کنیم؟

چگونه از میسلار واتر استفاده کنیم؟

حال که جواب این سوال، که آیا میسلار واتر همان تونر است یا خیر را پیدا کردیم؛ خوب است که طرز استفاده از هر کدام را توضیح دهیم.برای استفاده از میسلار واتر شما می توانید یک پد پنبه ای را با آب میسلار واتر ترکیب کنید و آن را به آرامی روی پوست خود بکشید. با این کار تمام آرایش (به جز آرایش های سنگین)، کثیفی ها و چربی ها از روی صورت شما پاک خواهند شد.

چگونه از تونر استفاده کنیم؟

چگونه از تونر استفاده کنیم؟

تونر را پس از پاکسازی پوست استفاده کنید. یک پنبه را به تونر آغشته کنید و آن را روی پوست بمالید و به هیچ عنوان پوست خود را با آب نشویید.

جمع بندی

در این مقاله به این سوال که آیا میسلار واتر همان تونر است یا خیر پاسخ دادیم. متوجه شدیم که این دو تفاوت های زیادی با هم دارند و یکی نیستند. در واقع میسلار واتر به عنوان یک پاک کننده استفاده می شود و تونر نقش یک مکمل را دارد و از آن برای محافظت از پوست استفاده می شود. سپس در مورد تمامی نکاتی که در مورد این دو محصول وجود دارد؛ مانند این که کدام یک بهتر است و یا اینکه چگونه از این دو استفاده کنیم؛ توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *