مقالات

مزایای بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چیست؟

بهترین کرم ضد آفتاب

همانطور که به ماه های فصل تابستان نزدیک می شوید، باید بیشتر دقت کنید که استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب را به خاطر بسپارید. با این حال، استفاده از SPF در تمام طول سال بسیار مهم است، حتی در آب و هوای مرطوب شمال کشور.

مزایای استفاده از کرم ضد آفتاب

 • کاهش خطر ابتلا به سرطان

مهم ترین دلیل اینکه باید استفاده از کرم ضد آفتاب را در اولویت قرار دهید این است که به محافظت از شما در برابر ابتلا به سرطان پوست کمک می کند. استفاده روزانه ازSPF، حتی اگر هوا ابری یا بارانی باشد، می تواند از پوست شما در برابر اشعه های مضری که باعث سرطان می شوند، محافظت کند. محافظت از پوست در برابر ملانوم که کشنده ترین نوع سرطان پوست است، بسیار مهم است.

 • محافظت در برابر آفتاب سوختگی و گرمازدگی

اکثر مردم برای محافظت از پوست خود در برابر آفتاب سوختگی، ضد آفتاب استفاده می کنند. با این حال، آیا می دانستید که بهترین کرم ضد آفتاب می تواند از شما در برابر گرما یا گرمازدگی هم محافظت کند؟ علائم گرمازدگی شامل حالت تهوع، گرفتگی عضلات و در موارد شدید، آسیب مغزی می شود. برای جلوگیری از این موارد، همیشه باید از بهترین کرم ضد آفتاب استفاده کنید. اگر برای مدت طولانی در معرض نور مستقیم خورشید بوده ‌اید، مطمئن شوید که در طول روز مقدار زیادی آب نوشیده اید.

 • محافظت در برابر اشعه های مضر UVB

بهترین کرم ضد آفتاب

لایه اوزون بخشی از جو است که اساساً با جذب برخی از اشعه های مضر UVB از زمین در برابر خورشید محافظت می کند. با این حال، این لایه در حال سوراخ شدن است؛ به این معنی که قرار گرفتن در معرض UVB در حال افزایش است. این بدان معناست که استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست شما بیش از هر زمان دیگری مهم است.

 • محافظت از انواع رنگ پوست

برخی افراد بر این باور هستند که اگر رنگ پوست تیره تری دارید و به راحتی نمی سوزید، نیازی به استفاده از کرم ضد آفتاب ندارید. این درست نیست! حتی اگر دچار آفتاب سوختگی نشوید، پوست شما همچنان مستعد آسیب در برابر نور خورشید است. اگرچه سرطان حاصل از تابش مستقیم خورشید در میان افرادی که پوست روشن دارند شایع‌ تر است، اما تابش مستقیم می ‌تواند بر افرادی با رنگ پوست تیره ‌تر نیز تأثیر بگذارد؛ بنابراین استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب یک ضرورت است.

 • اجتناب از علائم پیری

خورشید یکی از شایع ترین علل پیری زودرس است؛ زیرا قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث ایجاد لکه های خورشیدی، تغییر رنگ، خطوط ریز و چین و چروک می شود. پوست بی رنگ و چروک به طور معمول نتیجه قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید در طول سال ها است. برای جلوگیری از این علائم پیری و ظاهری جوان تر، روزانه از بهترین کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

 • رنگ پوست یکنواخت

بهترین کرم ضد آفتاب

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند باعث ایجاد لکه های قهوه ای و تغییر رنگ پوست شود. شما می توانید با محافظت از پوست خود در برابر اشعه های مضر UV و استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب از این موارد جلوگیری کنید.

 • الگویی برای کودکان

بچه ها عادت هایی را از بزرگسالان می گیرند. چه پدر و مادر باشید و چه اعضای خانواده جوانی داشته باشید، مهم است که استفاده منظم از ضدآفتاب را زود تر در دستور کار خود قرار دهید. این به بچه ها کمک می کند از آسیب های ناشی از نور خورشید در هنگام رشد جلوگیری کنند.

راهنمای انتخاب یک ضد آفتاب خوب

انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب به آسانی برداشتن یک بطری از قفسه نیست. همه مواد محافظ در برابر آفتاب فواید، خطرات یا دستورالعمل های یکسانی ندارند. در واقع، برخی از مواد، ممکن است به جلوگیری از سوختگی کمک کنند؛ اما از پیری جلوگیری نکنند، در حالی که برخی دیگر به طور جهانی برای افراد، بی خطر در نظر گرفته می شوند، اما برای محیط زیست نه.

بنابراین در زیر به ترکیبات مختلف ضد آفتاب ها می پردازیم.

 • تینوسرب اس

این ماده در ضد آفتاب های شیمیایی یافت می شود. تینوسرب اس می تواند در برابر اشعه ‌های UVB و  UVAبلند و کوتاه از پوست محافظت کند. به طور کلی، تینوسرب اس یکی از ایده‌آل ‌ترین مواد برای پیشگیری از آسیب‌ های خورشید است.

 • مکسوریل اس ایکس

مکسوریل اس ایکس

این ماده در ضد آفتاب های شیمیایی یافت می شود. مکسوریل اس ایکس یک فیلتر UV است که در بهترین کرم ضد آفتاب و لوسیون ها در سراسر جهان استفاده می شود. توانایی مسدود کردن اشعه های UVA1 را دارد که پرتو های موج بلندی هستند که پیری پوست را به تعویق می اندازند. بررسی ۲۰۰۸ منبع مورد اعتماد نشان داد که مکسوریل اس ایکس یک جاذب موثر UV است.

 •   اکسی بنزون

اکسی بنزون ​​که اغلب در کرم های ضد آفتاب با طیف وسیع یافت می شود، به فیلتر کردن پرتو های UVB و UVA به ویژه UVA کوتاه کمک می کند. همچنین یکی از محبوب ترین مواد تشکیل دهنده کرم های ضد آفتاب در بازار ایالات متحده است و می تواند تا ۶ درصد از حجم ضد آفتاب را تشکیل دهد.

 •  اکتینوکسات

اکتینوکسات

اکتینوکسات یک جاذب رایج و قوی UVB است؛ به این معنی که برای جلوگیری از آسیب نور خورشید موثر است. همراه با آووبنزون، می تواند محافظت گسترده ای در برابر سوختگی و پیری کند. این ماده در فرمولاسیون تا ۷.۵ درصد مجاز است.

 • آووبنزون

آووبنزون معمولاً برای مسدود کردن طیف کامل پرتو های UVA استفاده می شود و در ضد آفتاب های فیزیکی با عنوان «ناپایدار» گزارش شده است. این ماده به خودی خود با قرار گرفتن در معرض نور، بی ثبات می شود.

 

نتیجه گیری

برخی افراد فکر می کنند که استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار دردسرساز است؛ اما امروزه، گزینه های SPF زیادی در دسترس است و راه حلی برای همه وجود دارد! بهترین کرم ضد آفتاب، مقاوم در برابر آب و مواد معدنی است. برای محافظت از صورت خود، پیدا کردن یک محصول چند منظوره با SPF اغلب راحت است. به عنوان مثال، اگر می خواهید روتین خود را ساده نگه دارید، به دنبال یک مرطوب کننده یا کرم پودر با SPF اضافه یا بهترین کرم ضد آفتاب باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *